top of page
Artboard 6-8.png
Artboard 5-8.pngPOWIERZCHNIA: 181m²

LOKALIZACJA: Toruń

DATA: 2019

STAN: koncepcja

ceremonialny

Droga do architektonicznego pomysłu może wieść wprost przez założenia inwestorskie, przez uwarunkowania przestrzenne, albo obrać kierunek stricte estetyczny. Czasem jednak warto dać myślom pobłądzić i zaczerpnąć inspiracji z rzeczy niedopowiedzianych, wyczytanych pomiędzy wierszami. Dom 'ceremonialny' to precyzyjnie konstruowana emocjonalna odpowiedź na chęć celebracji chwil, w której minimalistyczny funkcjonalizm łączy się z niemal świątynną afirmacją różnych sfer życia.

4.jpg
Schemat1.jpg

STREFOWANIE

  

Każda ze wskazanych stref ma swój własny splendor i strategiczne umieszczenie w domu - używanie ich może wiązać się ze specyficznym dla niej ceremoniałem. Są one jednocześnie zupełnie transparentne i biorą wspólnie udział w zaprojektowanych otwarciach widokowych. Można je dowolnie funkcjonalnie łączyć, oraz rozszerzać o przyległe tarasy i ogrody.

2.jpg
Schemat2.jpg
Schemat2.jpg

UKŁAD FUNKCJONALNY

STREFA DZIENNA

STREFA NOCNA

STREFA TECHNICZNA

1.jpg
Schemat2.jpg

OSIE WIDOKOWE

  

Transparentność stref działa na dwóch poziomach. Z jednej strony służy otwartości i poczuciu jedności użytkowników. Z drugiej, buduje reżyserię wrażeń, począwszy od strefy wejściowej. Każda oś widokowa zakończona jest atrakcyjnym obrazem - muralem, zielenią lub basenem.

3.jpg
rzut.jpg
bottom of page