top of page
Artboard 6-8.png
Artboard 5-8.png

MIKS.TURA łączy wątki klasycznej pracowni architektonicznej z innowacyjnymi, bardzo często autorskimi metodami współ/pracy nad projektem. Forma w jakiej działamy bezpośrednio odzwierciedla naszą filozofię, u źródeł której znajduje się barwny miks:

EMPATII, POKORY, KREATYWNOŚCI, ZRĘCZNOŚCI ORAZ DROBIAZGOWOŚCI.

I - WYWIAD | empatia

empatia

Nasze podejście do architektury opiera się na empatii i zrozumieniu unikalnych potrzeb użytkowników. Podczas wywiadów z inwestorami skupiamy się na odkrywaniu realnych wymagań oraz na tym, co sprawia, że miejsce ma być wyjątkowe. W przypadku domów, uwzględniamy potencjał przestrzeni do różnych aktywności, gromadzenia użytkowników lub pozostawiania przestrzeni na intymność i wyciszenie.

Dla budynków biurowych i usługowych priorytetem jest zrozumienie różnych perspektyw – inwestorów, pracowników, klientów. Tworzenie spersonalizowanego programu funkcjonalnego jest kluczem do sukcesu projektu.

Pierwszym etapem  we współpracy jest ustalenie wspólnych oczekiwań i wyobrażenia funkcjonowania w przestrzeni.

II - OKREŚLENIE WARUNKÓW | pokora

pokora

Pokora w naszym podejściu dotyczy zrozumienia ograniczeń związanych z miejscem, budżetem i czasem. Pieniądze traktujemy jako jeden z narzędzi projektowych, równie ważny jak materiał czy przestrzeń. Efektywność kosztowa to tylko część równania; ważna jest także umiejętność inwestowania w metry, które "pracują na siebie", przestrzenie, które cieszą, i efekty, które zachwycają. W przypadku budynków biurowych i usługowych, skupiamy się na tym, aby budynek generował zysk, dbając o właściwą relację ceny do jakości.

Drugi etap współpracy to właściwe zdefiniowanie warunków przestrzeni, czasu i budżetu.

III - PROJEKT KONCEPCYJNY | kreatywność

kreatywność

W naszej pracy kreatywność to przekraczanie konwencjonalnych rozwiązań. Nie boimy się eksperymentować z funkcjami pomieszczeń, relacjami między nimi, detalami i materiałami. Naszym celem jest odkrywanie nowych możliwości, nawet w najbardziej oczywistych elementach architektury. Koncepty prezentujemy w formie fotorealistycznych wizualizacji, rzutów, przekrojów i rysunków koncepcyjnych, oraz spaceru w renderowanym w czasie rzeczywistym modelu terenu wraz z budynkiem.

Trzecim etapem naszej pracy jest projekt koncepcyjny.

zręczność

IV - PROJEKT BUDOWLANY | zręczność

Kluczem do skutecznej realizacji projektu jest zręczność, umożliwiająca dobór odpowiednich technik budowlanych zgodnie z założeniami konceptu. Na etapie projektu budowlanego dokładnie określamy rodzaj konstrukcji, systemy energetyczne, ogrzewanie i odwodnienie, tak aby były one funkcjonalne, ale niewidoczne, kiedy tego potrzebujemy.

Zręczność jest również niezbędna w nawigacji po przepisach prawa budowlanego, o którym w Polsce nie bez powodu krążą legendy. Pomagamy inwestorom przejść przez procedury administracyjne i uzyskać wszelkie wymagane dokumenty i pozwolenia na budowę.

Czwarty etap pracy to przygotowanie projektu budowlanego, koniecznego do uzyskania pozwolenia na budowę.

V - PROJEKT WYKONAWCZY / TECHNICZNY | drobiazgowość

drobiazgowość

Drobiazgowość jest potrzebna, aby z aptekarską dokładnością sporządzić projekt w sposób, który pozwoli na dokładną realizację. Opisujemy każdy detal, a kiedy jest potrzeba – konsultujemy go z wykonawcami.
Działamy na próbkach materiałów, robimy zestawienia elementów, które będą użyte w projekcie. Jesteśmy obecni w procesie inwestycyjnym do samego końca trwania budowy.


Piątym etapem jest projekt wykonawczy wraz z nadzorem autorskim. Bardzo lubimy nasze projekty i nie dajemy ich skrzywdzić w skomplikowanym i trudnym procesie realizacji

oferta

 -  PODSUMOWUJĄC -

MIKS.TURA oferuje pełen zakres architektonicznych usług dla architektury o różnej funkcji, skali i budżecie.  Każdy projekt jest inny, dlatego omawiamy go zawsze indywidualnie. Poniżej przedstawiamy szablonowy zakres usług:

 

  • Konsultacje potencjału inwestycyjnego działki

  • Opracowanie koncepcji architektonicznej i/bądź/lub urbanistycznej

  • Dokumentacja projektowa potrzebna do pozwolenia na budowę

  • Dokumentacja projektowa o zakresie projektu wykonawczego

  • Współpraca z klientem przy zdobywaniu potrzebnych dokumentów

  • Kontakt z administracją

  • Nadzór autorski

   

Oferujemy również projekt wnętrz dla zaprojektowanych przez nas budynków.
Mamy doświadczenie w tym temacie, dlatego zawsze podczas projektowania architektury, myślimy równolegle o tworzeniu przestrzeni pod ciekawe rozwiązania wnętrzarskie, o rzeczywistych wymiarach mebli, czy o strategicznym rozmieszczeniu otworów okiennych i drzwiowych. Dzięki temu prezentowane przez nas układy zawsze są możliwe do realizacji i ergonomiczne z perspektywy wnętrz.

 

Z miłości do architektury, ograniczamy jednak naszą wnętrzarską działalność do własnych projektów. Traktujemy to wówczas jako możliwość stworzenia spójnej architektonicznej całości. Współpracujemy również chętnie z architektami wnętrz i z otwartą głową podchodzimy do interpretacji projektowanych przez nas przestrzeni.

bottom of page