top of pagePOWIERZCHNIA: 296m²

LOKALIZACJA: Gdańsk

DATA: 2019

STAN: w realizacji

zajezdny

Artboard 6-8.png
Artboard 5-8.png

Są takie domy, w których przecinają się ścieżki rodziny i przyjaciół. Domy mające zdolność wykreowania atmosfery, która przyciąga, ale nie przeciąża. Do których ludzie po prostu lubią wracać, i każdy czuje się jak u siebie.  Budynki te swoją wyjątkowość zawdzięczają równowadze pomiędzy umiejętnością gromadzenia domowników przy wspólnych punktach styku, a stworzeniem przestrzeni, w których mogą zająć się swoimi sprawami.

 

Dom ‘zajezdny’ został zaprojektowany jako miejsce zjazdów rodzinnych, wakacji spędzanych wspólnie z wnukami i dziećmi, do którego zawsze można zajechać na kawę czy kolację wśród rodzimej zieleni. Unikatowe wydzielenie strefy dla gości, dostępnej zarówno z domu, jak i bezpośrednio z ogrodu sprawia, że dom może być komfortowym miejscem pobytu na dłużej.   Jest to miejsce otwarte na własne interpretacje odwiedzających. Ogród zimowy może okazać się letnim bawigrajem lub sezonowym warsztatem, salon może pełnić rolę otwartego na sad gabinetu, a zewnętrzna galeria przy pokojach gościnnych, okazać ulubionym miejscem do zabaw dla dzieci. Mnogość elastycznych w funkcji zakątków, nietypowych dla tradycyjnych domów przestrzeni i rozwiązań, oraz zanurzenia domu w zieleni  pomaga w wytworzeniu unikalnych wspomnień u każdego, kto stanie się stałym bywalcem ‘zajezdnego’. 

W2''.jpg

OSIE WIDOKOWE

miejsca relaksu otwarte widokowo na otaczający ogród i sad

Schemat2.jpg
3.jpg

PUNKTY WIDOKOWE

miejsca łączące ludzi we wzajemnym zasięgu wzroku

Schemat2.jpg
4.jpg

UKŁAD FUNKCJONALNY

Schemat3.jpg
6.jpg
Schemat1.jpg

Kombinacja werandy i ogrodu zimowego stanowi serce założenia.
Widok z niej rozpościera się zarówno na wnętrze domu, jak i najważniejsze punkty ogrodu.

5.jpg

Swobodny ruch pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym ciągiem komunikacyjnym sprawia, że sypialniana kondygnacja staje się w równym stopniu częścią domu, co ogrodu.

Schemat1.jpg
WW1.jpg
rzut1.jpg

PARTER

rzut2.jpg

1 PIĘTRO

bottom of page